Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

Bilgilendirme

Mağazamız geçici bir süre için alışverişe kapalıdır, bu süreçte ürünlerimizi incelemeye devam edebilir ilgili diğer satış sitelerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Dilerseniz divitkitabevi.com adresinden indirimli temin edebilirsiniz.

kalp Created with Sketch.

Doğu Türkçesi ile Yazılmış Bir Kasîde-i Bürde Şerhi (İnceleme-Metin-Aktarım-Dizin-Tıpkıbasım)

Stok Kodu: 9786256822719

340.00 

İslami edebiyatta yaygın olarak işlenen Bûsîrî’ye ait Kasîde-i Bürde Üzerinde Arapça, Farsça, Türkçe birçok şerh, haşiye, tahmis, nazire, taştir, tesbî gibi çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmada, İslami edebiyatta oldukça önemli bir yere sahip olan Kasîde-i Bürde’nin Doğu Türk edebi dili çevresinde meydana getirilmiş şerhi incelenmiştir.
Doğu Türkçesinde Kur’an-ı Kerim’i tefsir etme oldukça yaygındır. Bununla birlikte şerh örnekleri ise daha azdır. Doğu Türkçesi şerh geleneğinin oluşmasında önemli bir yer tutan Kasîde-i Bürde şerhinin yayına hazırlanması ve Türlük bilimi çalışmalarına kazandırılması oldukça önemlidir. Doğu Türkçesi ile yazılmış şerh metninin Türkiye Türkçesine aktarımıyla Kasîde-i Bürde’nin anlaşılırlığının artırılması hedeflenmiş, eser günümüz literatürüne kazandırılmıştır.

Yayınevi

Türü

,

Yazar/Editör

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

611

ISBN No

9786256822719

Sayfa: /
Sayfa: /