Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Türkçemiz

Stok Kodu: 9786256822412

450.00 

Türk dili, ilk ortaya çıktığı zamanlardan bugüne çok büyük bir alana yayıldı, çok büyük değişikler yaşadı. Bugün dünyada milyonlarca kilometre karelik bir alanda büyük bir çeşitlilik içinde konuşuluyor. Bu gerçeklik de bu dili dünyanın en stratejik dillerinden birisi yapıyor.
Seksen milyondan fazla konuşuru ile Türk soylu dillerin en büyüğü olan Türkiye Türkçesi, Selçuklu’dan Osmanlı’ya oradan Cumhuriyet’e ulaşan çizgide büyük değişiklikler yaşadı. Söz varlığından alfabeye dek kendini sürekli çağın koşullarına uyarladı. Bugün sadece Türkiye’de değil; Osmanlı İmparatorluğu’nun çekildiği Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’da onlarca şive halinde konuşuluyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile Türkçe de yepyeni bir yola girdi. Aradan geçen yüz yılda sadece Türkiye değil; Türkçe de büyük mesafeler kat etti. Temeli İstanbul şivesine dayanan bu dil, artık İstanbul’un sınırlarını çoktan aşmış ve büyük bir medya, edebiyat ve devlet diline dönüşmüştür.
Elinizdeki bu kitap, büyük ve önemli dünya dilinin geçmiş yüz yıl içinde yaşadığı değişimleri her yönüyle ele alan ve onu bekleyen fırsatlara ve tehditlere ışık tutan, birbirinden değerli yazılardan oluşuyor.

Yayınevi

Yazar/Editör

,

Türü

, ,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

745

ISBN No

9786256822412