Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Hz. Muhammed (sav) ve Dört Halifesi ile Söyleşiler

Stok Kodu: 9786256714830

140.00 

Stok kodu: 9786256714830

İnsanlık tarihinde gelmiş geçmiş en büyük şahsiyetler, şüphesiz Allah’ın seçilmiş elçileri yani peygamberlerdir. Peygamberlerin en sonuncusu Hz. Muhammed (sav) ve onun (sav) yetiştirdiği büyük simaların başında ise sahabileri yani aziz dostları gelmektedir. İşte sahabilerin de önde gelenlerin başında ilk dört halife Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali gelmektedir. Müslümanlar olarak bizler, peygamberimizi hem seviyor, hem de onunla birlikte olma arzusunu her daim kalbimizde taşıyoruz.
Sahabiler gibi peygamberimizle beraber olamadık, sohbetlerine katılamadık ama onun ahir zaman ümmetinin fertleri olarak onunla birlikte olmanın manevî yollarını biliyoruz. Onun hadis-i şeriflerini yani mübarek sözlerini hadis kitaplarından okuyarak, sanki onun manevî ikliminde olduğumuzu hissederiz.
İşte bu kitapta peygamberimizin ruhaniyetiyle dua, rüya, sadaka, faiz, ahiret, cennet, cehennem, iftira, rızık, ölüm, ahiret ve kıyamet gibi ilginç mevzular hakkında yapmış olduğumuz sohbetler zinciri de bir bilgi kaynağı olarak hadislerden derlenmiştir. Maksadımız, hadisler üzerinden tertiplenen söyleşi yöntemiyle sünnet-i seniyyesini ihya etmektir. Peygamberimizin yanında ilk dört halife ile de değişik konular ile ilgili yine muteber kaynaklar üzerinden enteresan söyleşiler yaptık. Umarım söyleşileri merakla okuyacak ve bu şahsiyetlere karşı ayrı bir sevgi besleyeceksiniz. Çünkü Kur’ân-ı Kerim’de övgü ile bahsedilen bu şahsiyetleri sevmek, aynı zamanda Allah ve Resulünü de sevmek anlamına gelmektedir.

Yayınevi

Yazar/Editör

Türü

,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

13,5×21

Sayfa Sayısı

174

ISBN No:

9786256714830

Sayfa: /
Sayfa: /
betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet