Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Turizmin Sosyal Psikolojik Dinamikleri

Stok Kodu: 9786056686160

250.00 

Stok kodu: 9786056686160

Değerli meslektaşım, bilimsel çalışmalarına yakından şahit olduğum bilim insanı, Sayın Doç. Dr. Erol Duran, çalışma arkadaşları ile editörlüğünü üstlendikleri kitapları için bir sunuş yazısı yazmamı istediğinde memnuniyetle kabul ettim. Zira meslektaşım ile akademik paylaşımımız kendisinin doktora dönemine dayanmakta ve söz konusu tarihten bugüne danışman-öğrenci birlikteliğimiz dostluk çatısı altında devam etmektedir.

Kitabın konusuna ve içindekilere baktığımda, alan yazına önemli bir katkı yapacağını samimiyetle söyleyebilirim. Turizmin Sosyo-Kültürel Temelleri, diğer bir deyişle Turizm Sosyolojisi alanında Prof. Dr. Hasan Zafer Doğan, Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt ve Prof. Dr. Bahattin Rızaoğlu son derece önemli eserler ile katkılar sunmuştur.

Alan yazına bu defa da Doç. Dr. Erol Duran, Doç. Dr. Emrah Özkul ve Doç. Dr. Cumhur Aslan’ın editörlüğünü yaptığı disiplinlerarası özellik taşıyan bu eser farklı bir tat katacaktır. Sosyal Psikoloji, Turist Davranışı ve Turizm Sosyolojisi tabanında geçişler ile omurgası oluşturulan bu eserde, geçmişten bugüne yapılan bilimsel çalışmalar ile günümüz ekseninde sıklıkla karşılaştığımız güncel konular ve eğilimler sentezlenmekte ve okuyuculara sunulmaktadır.

Değerli meslektaşlarımı, bu konuda Türkiye’de kitap ölçüsünde ciddi bir eser meydana getirdikleri için kutluyor, bundan sonraki başarılarının devamını diliyorum.

– Prof. Dr. Ebru Günlü Küçükaltan 31.10.2016

Yayınevi

Yazar/Editör

,

Kağıt Cinsi

1. Hamur

Basım Dili

Basım Yılı

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet