Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

Bilgilendirme

Mağazamız geçici bir süre için alışverişe kapalıdır, bu süreçte ürünlerimizi incelemeye devam edebilir ilgili diğer satış sitelerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Dilerseniz birçok kitabımızı divitkitabevi.com adresinden indirimli temin edebilirsiniz.

Stokta Yok
kalp Created with Sketch.

Altay Dilleri Dil Bilimine Giriş

Stok Kodu: 978-605-2292-22-8

0.00 

Stok kodu: 978-605-2292-22-8

Altay dilleriyle ilgili teoriyi benimseyen bilim adamları arasında günümüze kadar ortak bir görüş olamamıştır. Altay dillerinin ne ölçüde Ural dilleriyle bir arada anılması gerektiği, Altay dillerinin tam olarak hangi dilleri kapsadığı gibi sorulara, konunun farklı görüşleri farklı cevaplar veregelmiştir.

Bu çalışmasında, Poppe de, kendi anlayışına göre bir Altay dilleri tanımına uygun olarak bu dillerle ilgili pek çok konu başlığını ele almış, pek çok soruya cevap olacak bilgiler sağlamıştır. Ama örneğin, Altay dilleri arasında ödünçlemeleri örneklerken neden Türkçe ile Mançuca arasında ortak ya da ödünç olan sözlere değinmediği, ya da Korece’yi Altay dilleri ile birlikte sayarken neden Japonca’yı dışta tuttuğu gibi konu başlıkları, Poppe’nin benimsediği Altay dilleri tanımlamasıyla ilgilidir.

Yayınevi

Yazar/Editör

Çevirmen

Mustafa Levent Yener

Basım Yılı

Basım Tarihi

Şubat 2018

Kağıt Cinsi

2. Hamur

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

281

Orijinal Dil

Basım Dili

Türü

, ,