Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Genel Muhasebe

Stok Kodu: 9786055193065

200.00 

Stok kodu: 9786055193065

Bu kitabı yazmaktaki temel çıkış noktası, yeni başlayan öğrencilere ve mesleğe adım atanlara, ilk aşamada sade bir biçimde temel muhasebe prensiplerini anlatmaktadır. Kanuni değişikliklerin de göz önünde bulundurulduğu bu kitapta, Muhasebe Genel Tebliğine, Vergi Usul Kanununa ve Türk Ticaret Kanununa sadık kalınmıştır.

Muhasebenin gerekliliği ve kısa bir tarihçesi çeşitli isimlerler anılmakla beraber, Genel Muhasebe 1 ve Genel Muhasebe 2 ya da Dönem Sonu İşlemleri isimli üniversite düzeyinde derslerin içeriklerine uygun anlatım elinizdeki kitapta yer almaktadır. Tekdüzen Hesap Planında yer alan hesapların açıklamaları, bunları desteklemek amacıyla monografiler ve dönem sonu işlemleri kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Finansal Muhasebe ya da Genel Muhasebe branşının dışında kalan konular bu kitaba özellikle alınmamıştır.

İcracı karar alıcı ve uzman olarak uzun bir süreç içerisinde gözlemlemek fırsatı bulduğum iş dünyasının gereksinimleri örnekleri şekillendirmiş bankacılık geçmişimin yardımıyla da bankalar, krediler ve kredi kartlarıyla ilgili olan bölümlerde deneyimlerin aksettirilmeye çalışılmıştır.

Yayınevi

Yazar/Editör

Basım Yılı

Basım Tarihi

Eylül 2013

Kağıt Cinsi

2. Hamur

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

380

Basım Dili

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet