Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Bir Başka Çanakkale: Anılarda Yaşayan Şehir

Stok Kodu: 9786058941304

80.00 

Stok kodu: 9786058941304

Çanakkale kentinin kimliğini,yalnızca eski yapılar ya da tarihi savaşlar oluşturmaz.Aynı zamanda kentler kültürel kimlikleriyle yaşarlar. Bir zamanlar kente damgasını vurmuş ve aramızdan çoktan ayrılmış pek çok değerli kişinin yanında, halen hayatta olup da bu kentin kimliğine katkı sunmayı sürdüren çok sayıda yüz vardır. Bu kitap, bu yüzlerin yaşamlarını yalın ama bir o kadar da çarpıcı cümlelerle anlatıyor.Bu insanları ölümsüz kılmanın bir yolu da, kitap sayfalarında mütavazi yerler vermekten geçiyor.

İşte, Bir Başka Çanakkale/Anılarda Yaşayan Şehir kitabı âdeta kentin yakın geçmiş biyografisini çiziyor. Üstadımız emekli hakim Yılmaz Biçer Çanakkale kentinin yakın tarihinde iz bırakmış pek çok simaya sayfalarında yer veriyor, tanıklıklarla belgeselleştiriyor. Kısacası kitaba, yakın tarihle ilgili sosyal yaşam kitabı da diyebiliriz.

Çanakkale Kitaplığı Çanakkale kentinin kimliğinin daha da belleklere kazınması için bu kentte yazarak yaşayan insanların kitaplarını yayınlamayı kendisine iş edinmiş durumda.
Sevgili okuyucularımıza düşen görev ise bu emeği desteklemektir.

Yayınevi

Türü

Yazar/Editör

Basım Yılı

Basım Bilgisi

1. Basım

Sayfa Sayısı

288

Cilt Bilgisi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

Kitap Kağıdı

Basım Dili

En x Boy (cm)

13,5×21

ISBN

9786058941304