Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Turizm ve İnanç

Stok Kodu: 9786257686815

400.00 

Stok kodu: 9786257686815

Din insanın ilk seyahat nedenleri arasında yer almaktadır. Bu sebeble inanç sistemleri ve seyahat (dolayısıyla turizm) arasında bir ilişkinin olup olmadığı tartışılmazdır. Bu kitabın amacı, dünyanın dört bir yanında var olmuş / var olan inanç sistemleri ile turizm arasındaki ilişkiyi irdeleyerek okurlara keşfedecek yeni dünyaların kapısını açmaktır.

Dünyadaki egemen olan inanç sistemleri inanan sayılarına göre sıralanmış ve incelenmek üzere tercih edilmiştir. Kitapta inanç sistemlerinin kısa tarihi, inanç sistemlerinin kutsal metinlerdeki seyahat yönlendirmeleri, inanç sistemlerinin kutsal ve ibadet mekanları, inanç sistemleri kapsamında gerçekleştirilen dini törenler ve inanç sistemlerinin neden olduğu turizm potansiyeli okura sunulan bilgiler arasında yer almaktadır.

Bu kitabın oluşturulmasındaki temenni, okuyana rehberlik etmesi, bilgi katması ve insana inansa da inanmasa da aynı sofrada kendinden olanla ve olmayanla buluşabileceğini hatırlatması; insanları birbirinden ayıran hususlara değil, insanları birbiriyle birleştiren hususlara yönlendirmesine vasıta olmasıdır.

Yayınevi

Yazar/Editör

Türü

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Yılı

Basım Dili

Cilt Bilgisi

Sıvama Kapak

Kağıt Cinsi

Enso Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

ISBN No

9786257686815

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet siyahbet