Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Türkçe Öğretiminde Uzaktan Eğitim

Stok Kodu: 9786257431378

195.00 

Stok kodu: 9786257431378

Millî Eğitim Bakanlığı, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında başlayan FATİH Projesi kapsamınsa temelleri atılan çevrimiçi sosyal eğitim platformu EBA’yı (Eğitim Bilişim Ağı) bütün öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına açmıştır. Zengin bir içeriğe ve çeşitliliğe sahip bu çevrimiçi eğitim platformu, uzaktan eğitim sürecinde öğrenci ve öğretmenlerimizin ihtiyacını karşılamıştır. Ayrıca TRT EBA TV yayına geçerek ilkokul, ortaokul ve lise kanallarıyla yayın akışını sürdürmüştür.

Öğretmen ve öğrencilerin bu süreçte bilgi teknolojilerini kullanarak derslere katılmaları gerekmektedir. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi sayesinde özellikle bilgisayar, televizyon, cep telefonu, tablet gibi araçlar yoluyla eğitim ve öğretim faaliyetleri yürütülmekte; aynı zamanda her yaştan geniş bir yelpazeye hitap edilebilmektedir.

COVID-19 salgını sürecinde zorunlu olarak kullanılması gereken uzaktan eğitim sistemi öğretmenler için olumlu ve olumsuz sonuçlar doğurmuştur. Bu kitap, ülkemizde gerçekleştirilen uzaktan eğitim sürecinde Türkçe derslerinin ne şekilde yürütüldüğünü, uygulamada karşılaşılan sorunları, uzaktan eğitimin bu dersle ilgili avantaj ve dezavantajlarını, ortaya çıkan sorunlar karşısında ne tür çözümler üretilebileceğini araştırmak üzere öğretmen ve öğrenci görüşleri alınarak yapılan çalışmalardan oluşmaktadır.

Yayınevi

Türü

Yazar/Editör

,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Yılı

Basım Dili

Cilt Bilgisi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

Kitap Kağıdı

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

368

ISBN No

9786257431378

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet