Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Sanata ve Sanat Eğitimine Akademik Bir Bakış Dr. Öğr. Üyesi İbrahim DİNÇELİ’ye Armağan Kitap

Stok Kodu: 9786258009712

240.00 

Stok kodu: 9786258009712

Sanata ve Sanat Eğitimine Akademik Bir Bakış
Dr. İbrahim Dinçeli’ye Armağan Kitap

Sanat; insanları ortak duygular etrafında birleştiren, yaşam için gerekli olan ilişkiler ağıdır. İnsan sadece akıl ve zekâdan ibaret değildir. Aynı zamanda duyarlılık da taşır. Bilimsel yöntemler akıl ve zekâ yönünü işlerken, sanat eğitimi duyum ve duyguları da devreye sokar. Bilim ve sanatın işbirliğine dayalı bir eğitim bütüncül bir eğitim biçimidir. Bu doğrultuda kuşkusuz sanat ve sanat eğitimi oldukça önemlidir ve sanat eğitimcilerine büyük bir rol düşmektedir.

1988 yılında Trakya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Dinçeli, 2019 yılında emekliye ayrılmıştır. Üretken bir sanat eğitimcisi olan Dinçeli, yıllarca fakültemizde hem öğretim üyeliği hem de yöneticilik yapmış ve kendisi gibi birçok başarılı sanat eğitimcisi yetiştirmiştir. “Sanata ve Sanat Eğitimine Akademik Bakış” adlı bu kitap da üniversitemize değerli katkılarından dolayı kendisine atfedilmiştir.

Bu kitapla, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde başlayan armağan kitap projesi geleneğini devam ettirdiğimiz için de oldukça mutluyuz. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyenlerin yer aldığı ve çoğunluğunu Trakya Üniversitesi’nden akademisyenlerin oluşturduğu “Sanata ve Sanat Eğitimine Akademik Bakış” adlı bu kitap 13 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerden dördü müzik ve müzik eğitimi alanında olup müzik eğitiminden davetli akademisyenlerce yazılmıştır. Geri kalanı ise Dinçeli’nin de resim alanından olması sebebiyle resim ve resim eğitiminden davetli akademisyenlerce kaleme alınmıştır.

Yayınevi

Türü

,

Yazar/Editör

, , ,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Sıvama Kapak

Kağıt Cinsi

1. Hamur

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

227

ISBN No

9786258009712