Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

Bilgilendirme

Mağazamız geçici bir süre için alışverişe kapalıdır, bu süreçte ürünlerimizi incelemeye devam edebilir ilgili diğer satış sitelerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Dilerseniz birçok kitabımızı divitkitabevi.com adresinden indirimli temin edebilirsiniz.

kalp Created with Sketch.

Kazak Âlimi Ahmet Baytursunoğlu’nun Hayatı ve Eserleri

Stok Kodu: 978-625-8009-77-4

120.00 

Stok kodu: 978-625-8009-77-4

XX. yüzyılın sonlarında gerçekleşen Sovyet Rusya’nın dağılması; DemirPerde’nin yıkılması ve Soğuk Savaş’ın bitmesi yakın tarihe damga vuran gelişmelerden bazıları olmuştur. Bunun sonucunda Doğu Avrupa ve Türkistan’da bağımsız devletlerin ortaya çıkmasına; siyaset, ekonomi, kültür başta olmak üzere pek çok yeni gelişmeye ve yönelime tanıklık edilmiştir.

Türk Dünyası açısından 90’lı yıllar, Türkiye dışındaki Türklerle kültürel, ekonomik, siyasî ve daha birçok alanda ilişkilerin kurulduğu ve geliştirildiği yıllar olmuştur. Kurulan ve geliştirilen bu ilişkilerin en önemli etkilerinden biri Türkoloji çalışmalarının Türk Dünyasına yönelimindeki hızlı ivmedir. Eğitim, kültür ve Türkoloji alanındaki yeni çalışmalar hem Bağımsız Türk Cumhuriyetleri hem Rusya Federasyonu, Moldovya, Ukrayna başta olmak üzere, Baltık Cumhuriyetlerinde özerk durumdaki Muhtar Türk devletleri ve diğer Türk grupları ile olan bağlantıların en önemli konularını oluşturmuştur.

Yayınevi

Türü

Yazar/Editör

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

1. Hamur

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

166

ISBN No

978-625-8009-77-4