Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

Bilgilendirme

Mağazamız geçici bir süre için alışverişe kapalıdır, bu süreçte ürünlerimizi incelemeye devam edebilir ilgili diğer satış sitelerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Dilerseniz birçok kitabımızı divitkitabevi.com adresinden indirimli temin edebilirsiniz.

kalp Created with Sketch.

Şahabeddin Uzunkaya Hayatı – Gazeteciliği – Romancılığı

Stok Kodu: 978-625-8069-61-7

110.00 

Stok kodu: 978-625-8069-61-7

Giresun’un yetiştirdiği önemli kültür adamlarından Şahabeddin Uzunkaya, yazın yaşamına gazetecilikle adım atmıştır. Lise okumak için gittiği İstanbul’da Türk basın hayatını tanıyan Uzunkaya, burada önemli basın organlarında çalışma olanağı bulmuştur.

İstanbul’daki gazetecilik çalışmaları sürerken memleketine gelen Şahabeddin Uzunkaya, burada ilk olarak çeşitli gazetelerde yazarlık yapmasının ardından kendi gazete ve matbaasını kurmuştur.

Gazeteciliğinin yanında romancılığı, öykücülüğü ve şairliği de olan Uzunkaya’nın dört romanı vardır. 1943-1944 yıllarında yayımlanan Evlenecek Kız Aranıyor ve Aşk Çılgınlıkları adlı eserleri yazarın kurgu açısından benzerlik gösteren ilk iki romanıdır. 1953 yılında yayımladığı Namus Pazarı ise yazarın üçüncü romanıdır. Namus Pazarı ilk iki romana göre kurgu ve üslup açısından değişiklik gösterir. Yazarın son romanı ise Gündüz Matbaası’nda tarihsiz olarak yayımlananı Giresun’un menkıbevi şahsiyetini anlattığı Seyid Vakkas’tır.

Yayınevi

Türü

,

Yazar/Editör

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enso Kağıt

En x Boy (cm)

13,5×21

Sayfa Sayısı

209

ISBN No

978-625-8069-61-7