Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Mükemmel Remil Kitabı (İnceleme-Metin-Sözlük-Dizin)

Stok Kodu: 9786258187229

210.00 

Stok kodu: 9786258187229

İnsanoğlunun diğer canlılar gibi en büyük amacı geleceğe kalmaktır. Gelecek bilinmezlik ve belirsizliklerle dolu olduğu için karanlık kalan bu noktada ruh ve akıl sağlığını korumak adına insanoğlu birtakım davranış şekilleri geliştirmiştir. Gelecekle ilgili bilgi yoksunluğu beraberinde merak unsurunu açığa çıkarmış, onu öğrenmek adına ilkçağlardan itibaren çabalar sarf edilmiştir. Bu yüzden gökyüzündeki yıldızlara manalar verilmiş, onların insan üzerindeki etkileri incelenmiştir. Dünyada meydana gelen olaylara -kuşların uçuş ve ötüş şekillerinden, bir kemiğin üzerindeki çizgilere kadar- çeşitli manalar verilip bunlar gelecekle irtibatlandırılmıştır.
Fal ve buna bağlı olarak meydana gelen çeşitli uygulamalar insanın geleceği öğrenmekle ilgili bitmek tükenmek bilmeyen merakının sonucu olarak insanlık tarihinde yerini bulmuştur. İslam dininde yasaklanmasına rağmen Osmanlı devletinde kesintisiz olarak 20.yüzyıla kadar geçerliliği olduğu anlaşılan fal ve çeşitleri, eski anlayışa göre bilimin alt dallarından tabii ilimler arasında gösterilmektedir.
Kum falı anlamına gelen remilin de bir ilim dalı olarak 20. yy. kadar yazılmış pek çok yazma ve matbu kitap, risale, mecmuada örneklerine rastlanmaktadır. Hatta günümüzde kahve falları nasıl mobil uygulamalarda varlığını ve bazı insanlar için geçerliliğini sürdürüyorsa remil de çeşitli sosyal medya platformlarında hâlâ varlığını sürdürmektedir.

Yayınevi

Türü

,

Yazar/Editör

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

1. Hamur

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

226

ISBN No

978-625-8187-22-9

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet