Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Lezzet Kültürü

Stok Kodu: 9786258240504

370.00 

Hayvansal ürünleri oluşturan amino asit, yağ, vitamin ve minerallerden oluşan besin maddelerinin miktar ve oranı bitkisel besin maddeleri ile karşılaştırılamayacak kadar yarayışlıdır. Bunlar, bitkisel ürünlerdekinin aksine herhangi bir kimyasal bağ ile sindirimi zor veya imkansız formda bulunmaz. Aksine hazır olan bir dokudan alınan bu besin maddeleri kolayca sindirilir, insan organizması ihtiyacına göre kolayca yeniden sentezlenir ve ihtiyaç duyulan dokulara kolayca dönüştürülür. Bu yüzden hayvansal ürünlerin biyolojik değeri yüksektir.
Hayvansal ürünler içinde en değerlilerinden biri olan et; vücutta sentezlenemeyen ve dışarıdan alınması mecbur olan maddeleri içerdiği için biyolojik kıymetinin yanı sıra, eklendiği yemeğin değerini artıran, lezzetli ve iştah açıcı özelliklerinden dolayı insanlığın büyük çoğunluğu tarafından sevilerek tüketilir.
İlkel insanlar, bu değerli besin maddesini elde edebilmek için düşünmüş, stratejiler oluşturmuş, birlikte hareket etmiş ve dilini geliştirmiştir. Dolayısıyla; homo erectus’un gelişimine en çok katkıda bulunan gıdanın et olduğu bilim insanları tarafından öne sürülmektedir.

Yayınevi

Yazar/Editör

, ,

Türü

, ,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

388

ISBN No:

978-625-8240-50-4