Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

Bilgilendirme

Mağazamız geçici bir süre için alışverişe kapalıdır, bu süreçte ürünlerimizi incelemeye devam edebilir ilgili diğer satış sitelerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Dilerseniz birçok kitabımızı divitkitabevi.com adresinden indirimli temin edebilirsiniz.

kalp Created with Sketch.

Tarımsal Faaliyetlerde İş Güvenliği

Stok Kodu: 978-605-72190-9-1

110.00 

Tarım hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde en tehlikeli sektörlerden birisidir. Dünya işgücünün yarısı, çalışan çocukların da yüzde yetmişi bu sektördedir. Tarımsal faaliyette bulunan kadın, erkek ve çocukların yaklaşık üçte ikisi ücretsiz olarak çalışmakta, tarımsal emeğin yarısından fazlasını da kadınlar oluşturmaktadır.
Ölümlü kaza oranı diğer sektörlerin iki katı olan tarım sektöründe diğer sektörlerden farklı olarak çok çeşitli faaliyetler yürütülür. Tarımda iş sağlığı ve güvenliğinin temel zorluklarından biri, bu birçok faaliyete yönelik farklı önlemlerin geliştirilmesi ve uygulanmasının gerekli olmasıdır. Bu sebeple tarım işçilerinin güvenliğini, sağlığını ve çalışma koşullarını iyileştirmenin
yollarını bulmak zordur.
Bu kitapta tarım çalışanları için risk faktörleri olan traktörler, tarım alet, makine ve iş ekipmanları, pestisitler, yüksekte çalışma, çiftlik hayvanları ve kötü çalışma koşulları iş sağlığı ve güvenliği açısından incelenmiştir.

Yayınevi

Yazar/Editör

Türü

, ,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

13,5×21

Sayfa Sayısı

155

ISBN No:

978-605-72190-9-1