Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Yönetici Deneyimleriyle Kalite Yönetim Sistemlerinin Konaklama İşletmelerinde Yarattığı Sorunlar: Fenomenolojik Bir Araştırma

Stok Kodu: 9786256957992

185.00 

Stok kodu: 9786256957992

Kalite Yönetim Sistemleri, konaklama sektörüne önemli faydalar sağlamalarına karşın, sistemlerin uygulanma aşamasında oteller bir takım zorluklar ve engellerle karşılaşmaktadır. Özellikle belirli aylarda oldukça yoğun bir operasyon yürüten, sezon sonunda ise bir sonraki sezon başlangıcına kadar operasyonu tamamen duran işletmelerde Kalite Yönetim Sistemleri’ne ait uygulamalar çeşitli handikaplara sebep olmaktadır çünkü emek yoğun bir sektör olan turizmde insan unsuru da üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur.
Bu kitabın amacı, konaklama işletmelerinde kullanılan uluslararası Kalite Yöne- tim Sistemleri’nin uygulama aşamasında karşılaşılan sorunları, sistemin ilk elden yürütücüsü olan ve konaklama tesisi ile personel arasında köprü vazifesi gören departman müdürleri üzerinden belirlemektir. Konaklama sektöründe uzun yıllar çeşitli kademelerde çalışarak elde edilen yönetsel tecrübelerin, işlet- me bilimine katkı sunmayı amaç edinen akademisyenlerin bilgileriyle harmanlanarak sunulan bu kitabın, Kalite Yönetim Sistemleri’ni uygulamak veya kullandıkları sistemleri iyileştirmek isteyen işletmeler için değerli bir kaynak olacağını umuyoruz. Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak, resort otellerdeki kalite sistemleri ile ilgili mevcut durumu ortaya koyarak, konaklama işletmelerinin ve otel yatırımı yapmak isteyen müteşebbislerin, Kalite Yönetim Sistemleri’nin uygulamalarında karşılaştıkları zorlukları aşmasına ve yüksek düzeyde kalite ve müşteri memnuniyeti elde etmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Çalışmamızın bilim- sel literatüre katkı sunması dileğiyle.

Yayınevi

Türü

,

Yazar/Editör

,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

170

ISBN No

9786256957992

Sayfa: /
Sayfa: /