Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Toplum ve Sağlık Çevirmenliği Eğitiminde Yaklaşımlar ve İçerikler

Stok Kodu: 9786256905726

160.00 

Stok kodu: 9786256905726

Sağlık ve hastalık, günümüz insanının ilk sıralara yerleştirdiği ve sıkça karşılaştığı konulardan biridir. Son yıllarda insan hayatını kökten değiştiren salgınlar ve yeni ortaya çıkan hastalıklar, yaşanan afetler ve acil durumlar insan yaşamını belirleyen unsurlar arasında yerini almıştır. Gündelik hayattaki sağlık hizmetleri gereksiniminin yanında
özel durum teşkil eden bu durumlar, insan hareketliliği de göz önünde bulundurulduğunda, içinde bulunduğu toplumun ve ortamın çoğunluk dilini konuşmayan hasta ve mağdurların sağlık hizmetlerinden faydalanması birtakım sorunları da beraberinde getirmektedir. Çeşitli sebeplerle göç eden veya turistik amaçlarla başka coğrafyalarda bulunan insanların yanı sıra, insanlar, savaş ve afetler gibi acil durumlarda da ihtiyaç duyabilirler, dolayısıyla yaşamın çok farklı durumlarında da sağlık hizmetlerine gereksinim ortaya çıkabilmektedir. Bu gereksinim hasta, mağdur ve sağlık çalışanı, yardım ekibi arasında gerçekleşmektedir.
Bu gibi durumlarda dil bariyeri ile karşı karşıya kalan hasta ve mağdurların profesyonel Sağlık Çevirmenlerine ihtiyaç kaçınılmazdır. Dolayısıyla Sağlık Çevirmenliği ve Tıp Çevirisi eğitimi önem kazanmakta, bu eğitimlerde sahada çalışan Sağlık Çevirmenlerinin en gerçekçi yaklaşımla hazırlanmaları önem taşımaktadır.

Yayınevi

Türü

,

Yazar/Editör

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

181

ISBN No

9786256905726

Sayfa: /
Sayfa: /
betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet