Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Ahmet Bodakçi Anısına Ortaçağ’dan Cumhuriyet‘e Sanat Tarihi Çalışmaları

Stok Kodu: 9786256822306

320.00 

Sanat tarihi disiplini içerisinde araştırmacıların her geçen gün kolektif çalışmalar ile bir araya gelmesi, bilimsel vizyonu ve çalışma sahası farklı olan araştırmacıların sadece bulundukları disipline bir yenisini kazandırma çabası değil aynı zamanda, sanatın tutkuyla peşinden giden bir nesil olan değerli hocalarımızı da takip etme çabası olarak değerlendirilmelidir ki bu mensubu olduğumuz disiplin adına oldukça anlamlıdır.
Elinizdeki bu kitap yaklaşık bir yıllık bir hazırlık sürecini kapsamaktadır. Bölümleri ile katılım sağlayan ve Sanat Tarihçilerin bir araya gelmesi ile oluşturulan yazarlarımız, daha önce üzerine bilimsel çalışma yapılmamış konuları seçerek Sanat Tarihi disiplini içerisindeki çalışmalara bir yenisini eklemeyi ve bu vesileyle bir nebzede olsa ilgili bilimsel boşluğun doldurulmasını hedeflemiştir.
Bu kitapta, yazarların ağırlıklı olarak farklı üniversitelerden akademisyenler olmasının yanı sıra aslında Sanat Tarihi içerisinde aktif ve önemli bir meslek grubu olan Müzecilerin de dahil edildiği bir iş birliğine vurgu yapmaktadır. Sanat Tarihi içerisinde farklı dönem ve alanlarda yapılan özgün araştırmalardan meydana gelen bu kitap, on üç bölüm ve on altı yazardan oluşmaktadır. Bu anlamda literatüre katkı sunacağına ve ilgili akademik çalışmalara basamak olacağına inanıyor, tüm yazarlara sonsuz teşekkür ediyorum..

Yayınevi

Yazar/Editör

Türü

, ,

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Cilt Bilgisi

Normal Kapak

Kağıt Cinsi

Enzo Kağıt

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

322

ISBN

9786256822306

Sayfa: /
Sayfa: /