Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...
kalp Created with Sketch.

Siyaset Bilimi

Stok Kodu: 9786257881531

260.00 

Stok kodu: 9786257881531

Siyaset nedir? Bu soruya cevap verebilmek, bir anda net bir cevap verebilmek son derece zordur. Zira siyaset, son derece geniş kapsamlı ve karmaşık bir konudur. Siyaset, evrensel bir toplumsal olgudur. Siyaset, çok önemli bir toplumsal kurumdur. Siyaset, yönetme sanatıdır. Siyaset, devlet işlerini düzenleme-yürütme, toplumu yönetme sanatıdır. Siyaset bir bilimdir, hem de çok önemli bir sosyal bilimdir.

Siyaset, birey olarak bizim dışımızda, bizden uzakta, bizi doğrudan ilgilendirmeyen bir konu hiç değildir. Bilakis siyaset, hayatımızın en ücra köşelerine kadar nüfuz etmiş toplumsal bir realitedir. Hiç kimse kendini siyasetten uzak tutamaz, soyutlayamaz. İstese de istemese de herkes, siyaset ile iç içedir. Aslında siyaset hayatın ta kendisidir. O kadar da soğuk ve ürkütücü bir şey de değildir. Siyaset, son derece geniş kapsamlı, birey ve toplum hayatını kuşatıp kapsayan bir toplumsal realitedir. Siyasetin öteki boyutları yani aktif, ideolojik ve partizanca siyaset ise, bireylerin iradeleri dâhilinde ve gönüllü katılımlarına bağlı bir tercih meselesidir.

Bu kitabımızın temel amacı; insanlarımızın siyasete olan ilgisinin, bilgiyle taçlandırılmasına katkıda bulunmaktır. Bu sebeple, hemen her toplum kesiminden ve her eğitim düzeyinden insanımızın, siyasi konularda faydalanabileceği bir eser ortaya koymayı hedefledik.

Kısacası bu eserde, yalnızca siyaset ile ilgilenen âlimlerin değil, mahalledeki muhtar adayından, kasabadaki belediye başkan adayına, milletvekili adayından Cumhurbaşkanı adayına; tarladaki çiftçisinden, fabrikadaki işçisine; ev kadınından, öğretmenine; üniversite öğrencisinden, profesörüne; kısacası, yediden yetmişe siyasete ilgi duyan herkesin faydalanabileceği bir kitap hazırladık.
Prof. Dr. D. Ali ARSLAN

Yayınevi

Yazar/Editör

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Türü

Basım Bilgisi

1. Basım

Basım Dili

Basım Yılı

Basım Tarihi

Ekim – 2020

Cilt Bilgisi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

Kitap Kağıdı

En x Boy (cm)

16×24

Sayfa Sayısı

492

ISBN No

9786257881531

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet