Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

16. ULUSAL FEN BİLİMLERİ VE MATEMATİK EĞİTİMİ KONGRESİ (UFBMEK-2024) Çağrı Metni

04 Ocak 2024

16. ULUSAL FEN BİLİMLERİ VE MATEMATİK EĞİTİMİ KONGRESİ (UFBMEK-2024)
Çağrı Metni

Değerli Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimcileri,

16. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi (UFBMEK2024) Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü’nün organizasyonuyla; Trakya Üniversitesi, Millî Eğitim Bakanlığı, Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği ve Matematik Eğitimi Derneği işbirliği ile 04-07 Eylül 2024 tarihleri arasında Edirne’de düzenlenecektir.

Kongremizin temel odak noktası, küresel düzeydeki sorunlara etkili çözümler bulmak için “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için Nitelikli Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi” olarak belirlenmiştir. Amacımız fen ve matematik eğitimi alanında çeşitli perspektiflerin tartışılması, güncel araştırma bulgularının paylaşılması ve yeni işbirlikleri için fırsatlar oluşturulmasıdır. Bu kapsamda, değerli akademisyenlerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve tüm paydaşları bilgi, deneyim ve uzmanlıklarını panel, sözlü bildiri, poster, çalıştay etkinlikleri ile paylaşmaya davet etmekten büyük bir memnuniyet ve onur duyuyoruz.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin köklü öğretmen yetiştirme geleneğinin verdiği güç ile, Osmanlı Devleti’ne uzun yıllar başkentlik yapmış ve dünyada metrekare başına en fazla tarihi eserin bulunduğu ikinci şehir olan Edirne’nin zengin tarihi ve kültürel dokusunda sizleri ağırlayacak olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Eylem BAYIR
Kongre Başkanı

Not 1. Kongrenin özet gönderim ve sunum dili Türkçedir.

Not 2. Kongre Mart 2024 itibariyle uygulanacak Doçentlik Kriterlerini karşılamaktadır.

Bildiri Özet Gönderimi için Son Tarih:

01 Mayıs 2024

Kabul Edilen Bildirilerin ilanı:

15 Mayıs 2024

Kayıt ve Ödeme için Son Tarih:

20 Mayıs 2024

Kongre Programının İlanı:

01 Temmuz 2024

Afiş-SON
İçerikler