Uluslararası Yayınevi BelgelerimizBelgeler Gizle
PA Paradigma Akademi, uluslararası bir yayınevidir. Ayrıntılı bilgi...

Payanda Dergisi 2. Sayısı Çıktı (Üç Aylık Edebiyat Kültür Sanat Dergisi)

28 Eylül 2022

Dergimizin ikinci sayısıyla karşınızdayız.
Bu sayımızı tarih yazımı dosyasına ayırdık. Türkiye’de akademik veya popüler kültür dergilerinde genellikle dosya yazıları belirlenen konuların “en yetkin” ve uzmanlaşmış isimlerce hazırlanmaktadır.

Payanda olarak ilk sayımızda da belirttiğimiz üzere farklı bir yol izlemeyi tercih ettik. Tarih yazımı meselesini bu konuda Türkiye’de en fazla kafa yoran hocalarımız kadar tarih öğretmenlerimizin ve öğrencilerin gözüyle de vermeye çalıştık. Böylece mevcut soruların daha geniş bir yelpaze ile yansıyacağını düşünmekteyiz. Önceki sayımızda olduğu gibi dosya dışında edebiyat, sinema ve çevre sorunu ile ilgili yazılarımız da okuyucularımızı bekliyor.

Bu sayının hazırlığı esnasında çok değerli bir gazeteci olan Aydın Engin’i kaybettiğimiz haberini aldık. Aydın Engin, genç araştırmacılara her zaman yardımcı olan, onlarla arasına asla mesafe koymayan, her yönüyle mütevazı ve paylaşımcı bir insandı. Bu sayımızda basın emekçisi ustamızın anısına saygımızı sunmak maksadıyla kendisiyle 2019 yılında yaptığımız bir röportajın bazı bölümlerini ekledik. Gelecek sayılarımızda görüşmek dileğiyle…

İkinci sayımız için buraya tıklayabilirsiniz.

İçerikler
betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet